Stor suksess på Jæren for "God å snakke med"

Folket på Klepp sprengte kapasiteten da kurset ”God å snakke med” skulle arrangeres på Jæren i Rogaland. Interessen ble så stor fra helsesektoren og den lokale menigheten at det måtte settes opp et ekstra kurs.

Tirsdag 26. mai 2009

                                  - Det ble i utgangspunktet satt opp bare ett kurs med plass til 50 deltakere. Men så kom det over 90 påmeldinger, forteller Anne Håkonsholm fra Kirkens SOS i Rogaland, arrangører av kurset.

Kurset fokuserer på rollen som samtalepartner, og det settes særlig fokus på ”aktiv lytting”. - Det er spesielt viktig å legge til side kunstige barrierer og heller tenke hvordan er det godt for meg å bli møtt når jeg har det vanskelig?, sier Håkonsholm engasjert. - Denne tankegangen gjør noe med oss i møte med andre mennesker, og er både viktig og nyttig for alle uansett yrke og bakgrunn. Med det sagt, så var det likevel det faglige innholdet i kurset spesielt viktig for å nå ut til helsearbeiderne.

Kirkens SOS i Rogaland vil gjerne tenke bredere i forhold til andre fagmiljø for fremtidige kursopplegg, og ser for eksempel at både skolevesenet og NAV er ”lyttende” fagmiljø som vil kunne ha utbytte av kurset.

- Det er veldig gøy og inspirerende at folk får aha-opplevelser på kurset, og det smitter selvsagt over på oss som arrangerer”, avslutter Anne Håkonsholm som allerede jobber med muligheten for å utvide kurstilbudet.

Kirkens SOS i Rogaland

Adresse:

Postboks 3060 Hillevåg
4095 Stavanger

E-post: rogaland@kirkens-sos.no
Telefon: 51 88 45 15
Mobil: 971 70 995
Fax: 51 88 45 16

Org. nr.: 971 340 142
Konto nr.: 3201 13 73754
Bilde: Stor suksess på Jæren for "God å snakke med"

Stor suksess på Jæren for "God å snakke med"

tirsdag 26. mai 2009

Folket på Klepp sprengte kapasiteten da kurset ”God å snakke med” skulle arrangeres på Jæren i Rogaland. Interessen ble så stor fra helsesektoren og den lokale menigheten at det måtte settes opp et ekstra kurs. Les mer

Kirkens SOS ble startet i 1974 og er Norges største krisetjeneste. Kirkens SOS er en del av kirkens diakonale virksomhet.
Vi ønsker å fremme livsmot og håp for den som er i følelsesmessig eller eksistensiell krise.
Kirkens SOS er en selvmordsforebyggende krisetjeneste. Kirkens SOS i Norge er en sammenslutning av 13 selvstendige SOS-sentre rundt i landet.
Sist oppdatert 04. februar. 2012 | Kontakt nettsideredaktør | Interne sider | Design av Thomas Xavier Floyd | Nettløsning av Noop