Kirkens SOS på Facebook
Kirkens SOS har endelig tatt skrittet ut i sosiale medier, og fra nå kan du også følge oss på Facebook.
Fredag 27. august 2010
– Sosiale medier er blitt en viktig kommunikasjonskanal, og ved å være tilstede på Facebook håper vi at flere skal bli kjent med vårt arbeid, sier Kåre Dag Mangersnes, fungerende generalsekretær i Kirkens SOS.
Sosiale medier som Facebook, er helt nytt for Kirkens SOS, og Mangersnes er spent på responsen.
– Kirkens SOS kan fremstå som en litt lukket organisasjon, fordi vi er opptatt av anonymiteten i tjenesten vår. Men nå åpner vi muligheten for dialog med de som er interessert i vårt arbeid, og det synes vi er veldig spennende, sier han.
Facebook-siden er ikke et alternativ til Kirkens SOS’ krisetjenester. Dersom du ønsker noen å snakke med må du enten ringe krisetelefonen på 815 33 300 eller sende en melding på https://www.kirkens-sos.no/meldinger







